Speciální konstrukční varianty uzavíracího ventilu V46.2 byly dodány do Švédska

Úterý, 10. srpen 2021

V polovině července  jsme pro elektrárnu Tidaholms expedovali 54 kusů vysokotlakých uzavíracích ventilů V46.2 DN 25 PN 160 v základním provedení s ručním kolem. Zajímavosti této zakázky bylo, že kromě standardního přírubového a přivařovacího provedení jsme pro zákazníka vyráběli speciální konstrukční varianty a kombinace. Jednalo se například o konstrukční provedení v kombinaci přivařovacího a přírubového konce s protipřírubou, konstrukční provedení přírubového konce s protipřírubami nebo sestava 2 kusů kombinovaných ventilů V46.2. 

Vysokotlaký uzavírací ventil V46.2 a vysokotlaký ventil s regulační kuželkou V40.2  nachází uplatnění zejména v energetice, chemickém průmyslu a jiných odvětvích, kde jsou kladeny nároky na funkčnost při vysokých tlacích a teplotách. Ventil uzavírací zajišťuje stoprocentní těsnost uzávěru.

Regulační provedení s profilovým uzavíracím elementem, zpravidla parabolického tvaru, slouží ke škrcení pracovního média na základě specifických parametrů proudění pracovní látky. Těleso ventilu je vyráběno z kovaných materiálů. Pro zajištění delší životnosti jsou těsnicí plochy tělesa a kuželky opatřeny návarem tvrdokovu typu Stellite 6.

Více o produktu a jeho možnostech konstrukčních variant si můžete prohlédnout v našem produktovém videu.