Exkurze a setkávání se studenty

Čtvrtek, 12. říjen 2023

ARAKO je svým zaměřením velmi specifická společnost. Přece jen vyrábět jaderné armatury není tak obvyklé. V České republice jsme dokonce jedna z mála společností, která ve výrobě tohoto typu armatur pokračuje. V podstatě můžeme říci, že jsme v tomto oboru a zaměření zůstali skoro jediní.

Kromě klasických komunikačních kanálů jakými jsou sociální sítě, webové stránky, PR články nebo inzerce v médiích je Exkurze také prostředek, kterým komunikujeme značku ARAKO.

 

Práce se studenty je složitá a „Kdy začít oslovovat potencionální pracovníky pro strojírenství?“, je skutečně otázka za 100 bodů, ale jedno je jisté a to, že pořád nejlépe funguje osobní setkání a osobní zkušenosti s atmosférou společností.

 

Jak u nás exkurze probíhají?

 

Každá exkurze je jiná a obsahově i tematicky jí přizpůsobujeme příchozí skupině. Proto to pro nás není taková nuda.

 

Ve velké zasedací místnosti pro ně máme připravenou prezentaci o společnosti ARAKO, kde jim jen velmi lehce představíme, co děláme, ale hlavně se s nimi bavíme o tom co je to energetika, proč je tak důležitá. Ptáme se jich, jaké máme energetické zdroje ve světě a jak se vyrábí energie. Popisujeme jim, jak funguje jaderná elektrárna a její bezpečnost. Pouštíme jim edukativní videa z kanálu Svět energie od společnosti ČEZ a naše videa ze zkoušek a praxe.

 

Odbornější skupiny více trápíme odbornými termíny a ukázkami z praxe a prověřujeme jejich znalosti. Jako odměnu si pak podle výkresové dokumentace skupinky na čas rozkládají a skládají náš kulový kohout C05.1 a nově máme pro ně i armatury z 3D tisku.

 

Během prezentace často vedeme živé diskuze tak, aby když návštěvníci opustí naši společnost ARAKO si naši značku spojí s benzinkou Shell, komíny a chladicími věžemi tepelných i jaderných elektráren a energii samotnou. Ví co je to armatura, co jí protéká, kde je umístěná apod.

 

Práce s dětmi nás baví a ze zpětné vazby od těchto největších kritiků víme, že to děláme dobře.

 

 

Pokud by vás zajímalo, jak to v naší společnosti probíhá, chtěli byste naši společnost navštívit a exkurze se účastnit, případně ji nechat zorganizovat, z naší strany není problém domluvit si termín.

 

Kontaktujte naše marketingové oddělení na tel: 553 694 552 nebo prostřednictvím emailu kamila.gregoricova@arako.cz