Děti zaměstnanců společnosti ARAKO prožily část prázdnin v ruském táboře Orljonok na pobřeží Černého moře

Pondělí, 4. září 2017

Celkem 9 dětí zaměstnanců opavské společnosti ARAKO (patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomash) se zúčastnilo Mezinárodní školy výzkumníků a vynálezců, která se konala v Mezinárodním dětském táboře Orljonok na břehu Černého moře (Krasnodarský kraj, Rusko) od 23. června do 13. července 2017.

Mezinárodního turnusu v táboře „Zvjozdnyj“ (Hvězdný), organizovaného s podporou Státní korporace pro atomovou energii Rosatom v rámci projektu „Škola Rosatomu“, se zúčastnilo 100 dětí z Česka, Bulharska, Maďarska a Ruska. Účastníci z Česka byli vybráni z dětí, jejichž rodiče jsou zaměstnanci společnosti ARAKO, dceřiné struktury korporace Rosatom.

„Všechny výdaje na pobyt dětí hradil Rosatom. Zájemci o účast na projektu museli projít kreativním konkurzem a poslat své přihlášky organizační komisi. Těší nás, že talentované děti zaměstnanců naší společnosti mohly být součástí mezinárodního tábora. Zůstaly jim krásné a nezapomenutelné dojmy,“ okomentovala účast dětí personální ředitelka společnosti ARAKO Pavlína Koligová.

Děti byly tak daleko od domu poprvé, strávily tři týdny v mnohojazyčném tvořivém prostředí. Program tábora „Zvjozdnyj“ byl bohatý na zajímavé události – počínaje přednáškami a workshopy a konče vytvářením výzkumných projektů z různých oblastí – od fyziky a přírodních věd, po žurnalistiku a současné umění.

Kromě rozvoje tvořivého potenciálu, děti také odpočívaly u moře a navštívily Soči, hlavní město Zimní olympiády 2014, viděly delfinárium, zúčastnily se festivalů, soutěží a sportovních akcí.

„Tenhle tábor se mi líbil nejen tím, že byl u moře, ale i proto, že to byl mezinárodní turnus. Pomohlo mi to svobodněji komunikovat s lidmi z jiných zemí. Naučili jsme se pracovat v týmu, zlepšili své znalosti angličtiny a začali jsme skvěle rozumět rusky. Na rozdíl od českých táborů byl v táboře Orljonok bohatší a velmi zajímavý poznávací program. A, samozřejmě, bylo super seznámit se zvláštnostmi jiné země,“ popsala své zážitky jedna z účastnic mezinárodního tábora.

[Not a valid template]