ARAKO se zúčastnilo akce Strojaři Strojařům 2022

Čtvrtek, 28. duben 2022

Po dlouhé „covidové“ pauze se společnost ARAKO znova zúčastnila setkání zástupců strojírenských firem opavského regionu a žáků SŠT KOLOFÍK s názvem Strojaři strojařům, které se uskutečnilo v prostorech jejich školy 28. dubna 2022. V letošním roce jsme jako jediní zastupovali segment výroby průmyslových armatur a oslovili jsme přes 160 studentů jak SŠP KOLOFÍK tak i SŠPU Opava.  

Na akci jsme cíleně komunikovali se studenty třetích ročníků oborů Elektrikář, Zámečník, Frézař, a maturitního oboru Mechanik strojů. Studentům maturitních oborů SŠPU Opava jsme prezentovali možnosti práce na našem oddělení konstrukce a v jakých programech u nás pracujeme. Osloveným studentům jsme nabízeli možnosti exkurzí v naší společnosti i možnosti praxí v jednotlivých oborech. Předali jsme kontakty na personální oddělení a otevřeně diskutovali o současné situaci.

Primárním cílem akce bylo seznámit a zprostředkovat studentům kontakty na personalisty podniků, ve kterých by mohli vykonávat svou odbornou praxi, případně u nich nalézt své budoucí zaměstnání. Stejně jako v minulosti SŠT KOLOFÍK Opava pozvala do svých prostor zástupce 20 významných strojírenských firem z opavského regionu a my jsme byli rádi, že jsme se mohli prezentovat a navázat přímou komunikaci s potencionálními zájemci o práci u nás ve společnosti ARAKO.

Děkujeme organizátorům akce a těšíme se na další ročník v roce 2023.