ARAKO se podílí na rekonstrukci etylénové jednotky společnosti UNIPETROL

Středa, 11. květen 2016

Servisní oddělení společnosti ARAKO (patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomash) se podílí na rekonstrukci etylénové jednotky v největším chemickém areálu na území České republiky. Společnost UNIPETROL zahájila koncem loňského roku práce na rekonstrukci jednotky v Záluží (byla poškozena při výbuchu v srpnu 2015), na kterých se společnost ARAKO účastnila repasemi zabudovaných armatur.

Zástupci servisního oddělení společnosti ARAKO provedli kompletní repase na 86 kusech armatur. Postup prací komentuje vedoucí servisu armatur Rostislav Šárovský: „V první fázi bylo provedeno posouzení stavu. Kvůli rozsáhlému poškození bylo rozhodnuto, že některé z kompletujících částí musí být převezeny do sídla společnosti ARAKO v Opavě. Dílce byly částečně opraveny na CNC strojích, přičemž nenávratně poškozené dílce byly nahrazeny novými.“ Následně provedl servisní tým ARAKO zpětnou montáž částí na stávající pozice přivařovacích armatur v potrubních systémech přímo v chemickém areálu.

V současné chvíli je zakázka ze strany ARAKO splněna a vedoucí servisu očekává potvrzení předávacího protokolu, který bude provozovatelem doručen po úspěšném provedení tlakových zkoušek. Dle tiskové zprávy skupiny Unipetrol se s obnovením částečného provozu etylénové jednotky v chemičce počítá už v červenci 2016. Do plného provozu by měla být jednotka opětovně uvedena v říjnu tohoto roku.