ARAKO nabízí perspektivu

Středa, 23. listopad 2016

Společnost ARAKO Opava (patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomash) se zapojila do kampaně s názvem PERSPEKTIVA, která je zaměřena na žáky devátých tříd základních škol a jejich rodiče, s cílem představit opavské strojírenské podniky a pracovní příležitosti v tomto oboru.

Kampaň na propagaci strojírenství připravila Střední škola technická Opava ve spolupráci s týdeníkem REGION OPAVSKO a její součástí jsou pravidelné příspěvky strojírenských firem na Opavsku, které vychází v REGIONu Opavsko od října 2016 do února 2017, dále souhrnná publikace o uvedených podnicích a šoty na velkoplošných obrazovkách v Opavě. Ke kampani byla také spuštěna webová stránka www.perspektivy.eu, kde se postupně objevují prezentace všech účastníků.

„Na studenty technických oborů apelujeme pravidelně, začátkem září k nám například na praxi nastoupili 4 studenti ze Střední školy technické Opava, na žáky devátých tříd se ale zaměřujeme poprvé,“ říká Pavlína Koligová, personální ředitelka společnosti ARAKO, a dodává: „V rámci kampaně PERSPEKTIVA se připravují zajímavé redakční texty, které přiblíží pracovní náplň strojaře a moderní výrobu, kde nechybí nejnovější technologie. Věřím, že akce zaujme a povzbudí zájem o studium odborných škol a dále o zaměstnání v lokálních významných strojírenských podnicích, jakým je i ARAKO.“