ARAKO je součástí mediální kampaně PERSPEKTIVA

Úterý, 24. listopad 2020

Již počtvrté jsme se zapojili do kampaně s názvem PERSPEKTIVA, která je zaměřena na žáky devátých tříd základních škol a jejich rodiče, s cílem představit opavské strojírenské podniky a jejich aktuální pracovní příležitosti. 24. 11. 2020 o společnosti ARAKO vyšel celostránkový článek v týdeníku REGION OPAVSKO, ve kterém společnost představila své zaměření, historii, úspěchy, důvody proč být součástí jejího týmu a aktuálně volná pracovní místa.

Mediální kampaň PERPEKTIVA úspěšně navazuje na projekt Naše škola a Studuj řemeslo. Během čtyř let zde své příběhy a pracovní příležitosti aktivně prezentují strojírenské firmy z Opavska. Příspěvky jednotlivých firem vycházejí v týdeníku REGION OPAVSKO od října 2020 do února 2021. Soubor prezentací firem je také publikován ve speciálním časopise s názvem DOBRÉ POVOLÁNÍ, který je distribuován všem rodičům žáků devátých a osmých tříd v okrese Opava a na Krnovsku. Současně budou také obě tištěná média podpořena výstavou v OC Breda & Weinstein v Opavě.

Podporujeme vzdělávání mladých strojařů – „Pro studenty strojírenských oborů máme připravený plán, jak odborného výcviku, tak i motivačního plánu. Studenty čeká praxe ve výrobě, během které absolvuji zaškolení na čtyřech pracovištích. Ve dvou a půl měsíčních cyklech se naučí obsluhovat moderní stroje a zařízení, a pokud budou dosahovat dobrých výsledků, mohou svou mzdu v průběhu odborné praxe navyšovat a ukončit praxi podpisem smlouvy a nástupem do trvalého pracovního poměru,“ říká Pavlína Koligová, personální ředitelka společnosti ARAKO.

Co prezentujeme více a jaké možnosti nabízí společnost ARAKO, si můžete přečíst v sekci Napsali o nás – Vyrábíme armatury do jaderných elektráren.