Společnost ARAKO dodává armatury pro 1. jadernou elektrárnu v Bělorusku

Úterý, 28. březen 2017

V loňském roce zahájila společnost ARAKO (patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomash) práce na velmi významném projektu na dodávky armatur pro Běloruskou JE. Jedná se o dodávky více než 2 000 kusů speciálních armatur v celkové hodnotě přibližně 8 mil. EUR, přičemž prvních cca 350 kusů ventilů určených pro použití v jaderné energetice bylo dodáno už v roce 2016. Nejaktivnější fáze projektu však probíhá právě nyní.

„V průběhu prvního kvartálu roku 2017 jsme vyexpedovali 8 kamionů armatur pro první blok Běloruské elektrárny a aktuálně dokončujeme dodávky pro tento blok – do konce měsíce března by měly být všechny armatury odeslány ke konečnému zákazníkovi,“ uvádí obchodní ředitel firmy ARAKO Petr Hlaváč a dodává: „Další dodávky – tentokrát pro druhý blok Běloruské JE – budou následovat v průběhu celého roku 2017, poslední pak přesáhnou do roku 2018.“

Pro informaci:
Výstavba první běloruské jaderné elektrárny byla zahájena 6. listopadu 2013 nedaleko města Ostrovec na severozápadě Běloruska. Generálním projektantem a dodavatelem stavby je společnost NIAEP – Atomstrojexport, která je dceřinou společností Rosatomu. První blok Běloruské JE by měl být podle plánu uveden do provozu v listopadu 2018, druhý v červenci 2020.