Společnost ARAKO dodala vysokotlaká šoupátka pro slovenského výrobce oceli U. S. Steel Košice

Pátek, 5. květen 2017

V dubnu společnost ARAKO (patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomash) expedovala 5 vysokotlakých šoupátek s označením S43 pro konečného zákazníka U. S. Steel Košice. Dodávka obsahovala šoupátka s vnějším obtokem o světlosti DN 350/275 a DN 300/250 vyrobené z materiálu 1.7715. Šoupátka budou pracovat jako uzavírací element v potrubním systému nově budovaného kotle K6 při pracovní teplotě až 540 °C a tlaku až 10 MPa.

Vysokotlaká šoupátka S43 dodává ARAKO pro společnost U. S. Steel již podruhé. První dodávka proběhla v únoru 2015 – tehdy se jednalo o 9 šoupátek stejného provedení, která byla určena pro kotel s označením K7. Tento kotel je již v provozu.

„Vysokotlaká šoupátka S43 jsme začali vyrábět v roce 2012 v reakci na nejnovější trendy v oblasti energetického průmyslu. Řešit speciální požadavky zákazníků v oblasti konstrukce pro nás není nic neobvyklého. Provádíme konstrukční úpravy našich stávajících produktů, zároveň však vyvíjíme armatury zcela nové,“ říká Martin Klimša, hlavní konstruktér společnosti ARAKO.