Atoms for Humanity

Středa, 5. květen 2021

Aby bylo vnímání jádra veřejností komplexnější, spustil ROSATOM iniciativu Atoms for Humanity. Jde o unikátní sbírku příběhů, ve kterých lidé z celého světa vyprávějí o tom, jak jim jaderné technologie zlepšily život a jak jim pomohly splnit si své sny. Také společnost ARAKO se na těchto snech podílí a je součástí projektů Belarus NPP, Kozloduy NPP, Akkuyu NPP a dalších.

Záruka budoucího rozvoje lidstva stojí na zelených zdrojích energie, mezi které patří kromě solárních a větrných elektráren i jaderná energetika. Moderní jaderné technologie však lidstvu dávají mnohem více než jen ekologicky čistou energii.

Mírové využití jádra je univerzálním nástrojem pro řešení nejpalčivějších problémů současnosti i budoucnosti. Dosažení cílů udržitelného rozvoje OSN není bez jaderných technologií možné. Bohužel pro mnohé je mírové jádro jen jedním z mnoha zdrojů energie a jeho další přínosy bývají opomíjeny.

Projekt Atoms for Humanity byl zahájen 30. dubna 2021 a dále běží online na webu atomsforhumanity.com, kde si můžete přečíst příběhy lidí, ve kterých lidé z celého světa vyprávějí o tom, jak jim jaderné technologie zlepšily život a jak jim pomohly splnit si své sny.

Zdroj: Essential Communication, s.r.o.