ARAKO se úspěšně prezentovalo na 2. ročníku Veletrhu povolání

Pátek, 7. říjen 2022

5. a 6. října proběhl po dvouleté pauze 2. ročník Veletrhu povolání, který nahradil tradiční akci pořádanou již několik let SŠT Opava pod názvem INFORMA, která byla v minulosti zaměřená pouze na prezentaci středních škol.  Ambicí pořadatelů veletrhu,  je přilákat celé rodiny a přiblížit atmosféru veletrhu povolání v St. Gallen ve Švýcarsku, kde se pořadatelé podobnou akcí inspirovali.

Jak se jim to povedlo?

V tomto ročníku se na Veletrhu povolání prezentovalo 44 středních škol a 71 firem z Opavska a blízkého okolí. Během těchto dvou dnů náš stánek navštívilo přes 500 návštěvníků veletrhu. Na našem stánku jsme mladé studenty seznamovali, co společnost ARAKO vyrábí, jaké má zaměření, kde sídlí, a abychom studentům co nejvíce přiblížili, co je to armatura a co vyrábíme, mohl si každý student na našem stánku vyzkoušet vlastní montáž kulového kohoutu.

Veletrh povolání zdaleka nebyl pouze pro studenty. Mnoho zajímavých informací zde získali také jejich rodiče, pro které byl připraven i zajímavý a užitečný doprovodný program. Na organizaci se podílely Úřad práce ČR (Kontaktní pracoviště Opava), Okresní hospodářská komora Opava a Statutární město Opava s podporou MAS Opavsko.