Zákaznické audity ve společnosti ARAKO

Pátek, 22. duben 2016

Začátkem března proběhly ve společnosti ARAKO spol. s r.o. (patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomash) dva velmi důležité zákaznické audity: Periodický zákaznický audit za účasti ČEZ, a.s., Škoda JS a.s. a OT Energy Services a.s. byl proveden ve dnech 8.-9. 3. 2016 a hned v následujících dnech jsme absolvovali zákaznický audit ze strany JE PAKS, Maďarsko.

Úspěšné zvládnutí požadavků na návrh, vývoj, konstrukci, výrobu, zkoušení a servis armatur dle schválených technických podmínek dokládá a potvrzuje certifikát o kvalifikaci dodavatele dle vyhlášky SÚJB č. 132/2008 Sb. a vyhlášky č. 309/2005 Sb. pro koncového zákazníka ČEZ, a.s. od společnosti ŠKODA JS a zároveň oprávnění pro organizaci ARAKO k dodávkám svých výrobků a služeb pro ČEZ a.s. s platností do 31. 3. 2019.

Závěrem auditu, který provedli zástupci maďarské jaderné elektrárny PAKS, je pak certifikát, potvrzující, že systém managementu kvality ARAKO spol. s r.o. je v souladu s požadavky JE Paks Ltd., s platností do 31. 3. 2019.

Ve vysoce konkurenčním prostředí, které na trhu armatur v současnosti panuje, zajišťuje úspěšné zvládnutí zákaznických auditů ve společnosti upevnění pozice ARAKO jako jednoho z hlavních dodavatelů armatur pro středoevropské jaderné elektrárny a také pravděpodobnost získání nových objednávek pro daný segment.