Strojaři strojařům 2017

Pondělí, 3. duben 2017

Dne 28. 3. 2017 proběhlo na Střední škole technické, Kolofíkovo nábřeží v Opavě, další setkání zástupců strojírenských firem opavského regionu a žáků SŠT s názvem Strojaři strojařům. Společnost ARAKO (patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomash) na něm nemohla chybět.

Organizace akce se ujala škola samotná. Pozvala zástupce nejvýznamnějších strojírenských firem z opavského okresu, aby studentům 2. a 3. ročníku představili možnosti odborné praxe ve výrobě, respektive aby letošním absolventům nabídli zaměstnání v provozech svých podniků.

„Spolupráce společnosti ARAKO se studenty středních a vysokých odborných škol probíhá neustále – dlouhodobě spolupracujeme především se Střední školou technickou v Opavě a VŠB-TU v Ostravě,“ uvádí personální ředitelka Pavlína Koligová a dodává: „Naši zaměstnanci jsou připraveni předávat studentům své zkušenosti z výroby průmyslových armatur. Přijímáme absolventy, ale podílíme se také na odborném výcviku žáků – v loňském roce jsme například nabídli odbornou praxi ve výrobě 4 studentům SŠT Opava. Také letos předpokládáme, že vyhovíme několika žádostem o přijetí absolventů do zaměstnání a na podzim poskytneme praxi dalším žákům.“