Generální ředitel AEM navštívil ARAKO

Úterý, 15. listopad 2016

Generální ředitel společnosti Atomenergomash (AEM, Ruská federace), mateřské společnosti firmy ARAKO, navštívil v úterý 8. 11. 2016 opavský výrobní závod. Andrej Nikipelov se v rámci své pracovní návštěvy seznámil s předběžnými výsledky firmy za stávající rok a zajímal se o aktuální stav plnění zakázek pro ruské jaderné elektrárny.

S Jaromírem Petřkovským, výrobním ředitelem firmy ARAKO, hovořil především o výrobním systému ARAKO a plnění smluv AEM na dodávky stovek speciálních armatur pro jaderné elektrárny Novovoroněžská a Běloruská. Přesvědčil se, že výroba armatur pro JE Novovoroněžská je těsně před dokončením a také že zakázky pro Běloruskou JE vykazují vysokou rozpracovanost v různých výrobních fázích, ačkoliv realizace je plánována průběžně až do roku 2018.

„Svou návštěvu zakončil generální ředitel AEM prohlídkou provozů. Zde ocenil především výbornou organizaci práce s využitím moderních poznatků a systémů“ řekl k návštěvě A. Nikipelova výrobní ředitel společnosti ARAKO Jaromír Petřkovský.