Expedovali jsme armatury na první závod vyrábějící bionaftu ve městě Gent v Belgii

Společnost BDI-BioEnergy International GmbH byla vybrána nadnárodní korporací Cargill Inc. pro dodávky zařízení na výstavbu prvního závodu výroby bionafty v Bioro Biodiesel Refinery Plant ve městě Gent v Belgii.

REALIZACE ARAKO

Prostřednictvím zákazníka BDI-BioEnergy International GmbH jsme pro tento projekt dodali vysokotlaké uzavírací ventily V46.2 a vysokotlaké zpětné ventily Z15.2 v celonerezovém přírubovém provedení. Ventily byly vyrobeny pro PN 16 a DN 15 – 25. K objednávce jsme také museli nestandardně dokládat katalogové listy v holandštině a zajistit překlad do holandštiny i pro další materiály dle požadavků zákazníka.

 

Vysokotlaký uzavírací ventil V46.2 jsme začali vyrábět v roce 2006 a je to jeden z našich vlajkových produktů z portfolia pro tepelné elektrárny, chemii, petrochemii a plynárenství. Jeho oblíbenost je především díky jeho vlastnostem a konstrukční variabilitou.

O PROJEKTU

Nové zařízení v Gentu bude prvním závodem v Evropě schopným zpracovávat všechny druhy surovin, včetně mastných kyselin z rafinace rostlinných olejů, kapalných zbytků z průmyslových procesů a dokonce i tuků získaného z čistírenských kalů z místních obcí.

 

Nový závod bude mít kapacitu na výrobu bionafty až 115 000 tun ročně. Stavba nového závodu byla zahájena v říjnu 2020 a zahájení provozu byl naplánován na červen 2022.

MÁTE ZÁJEM O VÍCE INFORMACÍ?

Pokud vás informace v naší referenci zaujaly, máte dotazy či zájem o upřesnění, případně máte podobný projekt a potřebujete poradit, kontaktujte manažerku prodeje: Kamila Bučková      kamila.buckova@arako.cz