ARAKO se zúčastnilo kulatého stolu v Dukovanech

Pátek, 9. září 2016

Dne 6. 9. 2016 se v Dukovanech konal kulatý stůl na téma „Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v jaderné elektrárně Dukovany ve spolupráci s Rosatomem“. Za společnost ARAKO se kulatého stolu zúčastnil projektový ředitel Patrik Parikrupa.

Hlavním cílem setkání bylo představení potenciálních dodavatelů pro budoucí výstavbu nových bloků v Dukovanech, zároveň se projednávala spolupráce ruské korporace Rosatom s českými firmami. Leoš Tomíček, viceprezident společnosti Rusatom Overseas, seznámil účastníky se současnými i potenciálními projekty výstavby jaderných elektráren Rosatomu v Rusku i v dalších zemích. Ve své prezentaci zdůraznil, že se výstavby jaderných elektráren pod vedením Rosatomu již dnes účastní řada českých firem a společnost ARAKO je jednou z nejvýznamnějších, vždyť armatury na jaderné elektrárny ruského typu dodává desítky let.

„Naši účast na obdobných setkáních vnímám jako nezbytnou. ARAKO je tradičním výrobcem a dodavatelem průmyslových armatur a silným hráčem na tuzemském trhu. Plánovaná dostavba JE Dukovany by pro nás mohla znamenat zásobu práce pro několik let, proto nás projevený zájem všech účastníků konference o dostavbu velmi těší,“ komentuje závěry kulatého stolu v Dukovanech Patrik Parikrupa, zástupce společnosti ARAKO, spol. s r.o.