test

KDO JSME

ARAKO spol. s r.o. je český výrobce průmyslových armatur pro energetiku, chemii a petrochemii. Staví na více než šedesátileté tradici vývoje a výroby armatur v Opavě, spojené s koncernem SIGMA a podnikem Minerva. Od roku 2007 firma patří ruskému holdingu Atomenergomash, strojírenské divizi státní korporace pro jadernou energii Rosatom.

V letech 2011–2013 prošel výrobní závod společnosti rozsáhlou modernizací. Díky nejnovějším technologiím a zkušenostem odborníků nyní nabízí komplexní služby v oblasti vývoje, výroby a servisu průmyslových armatur.

rovshan_abbasov_arako

PRODUKTY

Rozsáhlý sortiment společnosti ARAKO tvoří armatury z uhlíkové, legované a nerezové oceli. Zahrnuje uzavírací a zpětné ventily, vlnovcové ventily, šoupátka, zpětné klapky, filtry, kulové kohouty, odkalovací a odluhovací ventily.

Samostatnou kapitolu tvoří speciální armatury pro jadernou energetiku. Schopnost dodávat armatury do primárních okruhů jaderných elektráren je nejlepším důkazem kvality produkce společnosti.

SLUŽBY

Kromě výroby armatur nabízí společnost ARAKO služby v oblasti servisu, oprav a repasí armatur, dále vývoj a úpravu armatur podle specifických požadavků zákazníků ve vlastním konstrukčním oddělení. Mezi další služby patří poradenská činnost a výrobní kooperace na nejmodernějších obráběcích zařízeních.

REFERENCE

Armatury značky ARAKO jsou zastoupeny v pětadvaceti zemích čtyř kontinentů. Uplatnění našly v mnoha průmyslových odvětvích – v rafineriích či ropných terminálech, v chemičkách, ale především v elektrárnách, včetně jaderných. Zákazníci oceňují především spolehlivost a dlouhou životnost armatur, které jsou ověřeny provozem v nejrůznějších environmentálních podmínkách. Péče o stávající zákazníky a budování dlouhodobých obchodních vztahů patří mezi hlavní úkoly společnosti ARAKO.