Spolupráce s firmou Siemens AG úspěšně pokračuje

Pátek, 14. říjen 2016

Spolupráce společnosti ARAKO spol. s r.o. (patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomash) s firmou Siemens AG, Německo, dosáhla dalšího milníku: „Společnost ARAKO získala na jaře 2016, na základě jednání se zástupci Siemens AG v německém Mülheimu, velmi významné zakázky na dodávky ventilů a tlakotěsných vík pro egyptské projekty Burullus, Beni Suef a New Capital Power Plants. Dodávky proběhnou už koncem října a jejich celková hodnota je cca 570 tis. EUR.“ uvedl zastupující obchodní ředitel ARAKO Petr Hlaváč.

Se společností Siemens spolupracujeme od roku 2007, za posledních několik let se ale objem dodávaných produktů ARAKO několikanásobně navýšil. Produkty ARAKO slouží jako součásti turbín Siemens pro projekty, kterých se účastní po celém světě – od Chile, přes Spojené státy americké, Evropu až po Spojené Arabské Emiráty, Izrael či Jižní Koreu.

Průběh plnění kontraktů pro egyptské elektrárny, nazývané firmou Siemens megaprojektem, byl z německé strany pečlivě sledován. Zástupci této globální společnosti se účastnili několika kontrolních bodů v Opavě, finální přejímka pak proběhla v minulém týdnu. „Kusy byly připraveny dokonce s předstihem a byly přejaty bez jakýchkoliv výhrad. Očekáváme, že se projekt Egypt stane další výbornou referencí u Siemens,“ dodává Petr Hlaváč.