Reference

Naše odbornost se odráží v referencích. Armatury značky ARAKO jsou nepostradatelnou součástí potrubních systémů mnohých průmyslových závodů a elektráren po celém světě. Bezpečnost, dlouhá životnost a funkčnost jsou vlastnosti, na kterých při výrobě armatur stavíme.

 

JADERNÁ ENERGETIKA

Stáli jsme u zrodu jaderné energetiky v bývalém Československu, první speciální armatury jsme dodali pro jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice a Temelín. Od té doby jsme vyvinuli, vyrobili a dodali více než 275 000 kusů jaderných armatur pro 25 jaderných bloků ruského typu po celém světě. Dodávky armatur pro dostavbu jaderné elektrárny Mochovce na Slovensku v posledních letech nebo stovky armatur pro nové a stávající ruské jaderné elektrárny zajišťují společnosti ARAKO silnou pozici na tuzemském i zahraničním trhu.

 

KLASICKÁ PRODUKCE

„Klasická“ produkce, tedy armatury pro tepelnou energetiku, chemii a petrochemii, představuje přibližně 40 % všech dodávek společnosti. Největšími projekty v letech 2010-2016 byly dodávky šoupátek pro ropný terminál PERN, Polsko, dodávky armatur pro projekty firmy Siemens AG v Koreji, Kataru, Chile, Spojených Arabských Emirátech, Izraeli nebo opakované dodávky armatur pro české teplárny Prunéřov, Tušimice, Chotíkov, Strakonice a další.

 

EXPORT

Společnost ARAKO vyváží svou produkci do 25 zemí čtyř kontinentů především v rámci Evropy, ale také Asie, Afriky a Ameriky. Tradičně nejvýznamnějším směrem exportu jsou státy Ruské federace a západní Evropy, z nových trhů lze jmenovat např. Pákistán, Saúdskou Arábii nebo Bangladéš.