ARAKO expedovalo armatury do USA pro výstavbu paroplynové elektrárny Mattawoman

Úterý, 9. březen 2021

Ke konci roku 2020 jsme prostřednictvím zákazníka Siemens Energy, Inc. dodali mořící a profukovací zařízení nové konstrukce pro projekt stavby paroplynové elektrárny „Mattawoman“ o výkonu 859 MW, která bude po dokončení schopna zajistit energetické potřeby přibližně 859 000 domácností v metropolitní oblasti Maryland / Washington D.C.

Speciální produkt ARAKO – mořící a profukovací zařízení, bylo v roce 2020 nově konstrukčně vylepšeno a upraveno tak, aby lépe splňovalo požadavky společnosti Siemens Energy Global GmbH & Co. KG a v polovině roku 2020 bylo expedováno na projekty do Japonska a Pákistánu.

Panda Mattawoman Power Project  

Energetická společnost Panda Power Funds hodlá vybudovat elektrárnu v průmyslové zóně v Brandywine v Marylandu. Elektrárna Panda Mattawoman bude využívat pokročilou technologii regulace emisí a očekává se, že v průběhu výstavby a prvních 10 let provozu elektrárny přispěje k ekonomice této oblasti přibližně 1,2 miliardami dolarů. Elektrárna vytvoří odhadem 700–800 pracovních míst ve stavebnictví, 25 přímých pracovních míst pro provoz zařízení a 32 nepřímých pracovních míst pro jeho podporu.

Elektrárna Mattawoman bude také elektrárnou s „nulovým vypouštěním kapaliny“, který nevrací žádnou odpadní vodu do čistírny odpadních vod a následně brání vypouštění škodlivých živin do zálivu Chesapeake. Pitná voda se navíc nebude používat při provozu zařízení. Produkční stanice bude místo toho využívat recyklované komunální odpadní vody pro účely chlazení, aby pomohla zachovat přirozené zásobování státu Maryland pitnou vodou.