ARAKO dodalo své speciální armatury do Latinské Ameriky

Pondělí, 6. únor 2023

Na konci roku 2022 jsme prostřednictvím zákazníka Siemens expedovali speciální ventily a mořící a profukovací zařízení, které se používají jako součástí turbín Siemens. Tentokrát se ARAKO podílelo na projektu UTE GNA, výstavby paroplynové elektrárny UTE GNA II v rámci integrovaného projektu LNG-to-Power GNA II, který se nachází v přístavu Açu v brazilském státě Rio de Janeiro. Elektrárny s kombinovaným cyklem poháněné zkapalněným zemním plynem (LNG) budou nejúčinnějšími tepelnými elektrárnami v Latinské Americe.

Projekt UTE GNA

Projekt UTE GNA zaštituje výstavbu dvou LNG elektráren s kombinovaným cyklem o výkonu 3 GW, které zajistí dodávku elektřiny zhruba pro 14 milionu domácnosti.  Navrhovaný projekt elektráren si vyžádá celkovou investici přibližně 1 miliardu EUR a je strategický nejen pro svou velkolepost, ale také pro svou geografickou polohu v blízkosti dvou hlavních plynovodních soustav v Brazílii na severovýchodě a jihovýchodě země. Obě elektrárny budou dodávat energii do regionů jako Espírito Santo, Minas Gerais a Rio de Janeiro.

Zahájení výstavby elektráren UTE GNA započala ve dvou fázích. V roce 2021 byla spuštěna elektrárna UTE GNA I a v roce 2023 bude do komerčního provozu uvedena elektrárna UTE GNA II.  Zajímavostí tohoto projektu je, že obě plynové turbíny pro jsou připraveny v budoucnu spalovat vodík. To znamená, že tato technologie Siemens je pro zákazníky připravena na budoucnost.